Aký bude čínsky rok Hada?

Rok 2013 je podľa čínskeho horoskopu rokom čierneho vodného Hada, začína sa 10. februára 2013 a končí 30. januára 2014.

Aký bude čínsky rok Hada?  
 Rok 2013 je podľa čínskeho horoskopu rokom čierneho vodného Hada, začína sa 10. februára 2013 a končí 30. januára 2014.
   Had obsahuje hlavne Oheň, ale aj Kov a Zem. Živel Vody roku 2013 a Oheň Hada sú elementy proti sebe. Preto väčšina ľudí, hlavne tí zo znamenia ohňa v čínskom horoskope, budú mať veľkú zmes dobrých aj zlých situácií. Farba vody je v čínskej astrológii čierna, preto je rok čierneho vodného Hada. Hada volali i malý Drak a je 6. v poradí čínskeho horoskopu. Šesť je párne číslo. Párne čísla predstavujú Yin, čiže ženský princíp. Had však obsahuje veľa Ohňa a Kovu, čiže i mužského princípu Yang. Aj preto budú energie tohto roku veľmi zložité. Vodný Had je Oheň pod Vodou. Ak Oheň nie je váš obľúbený prvok, potom by ste mali udržiavať odstup od Ohňa v roku 2013. Vďaka tohoročnej dobre vyváženej kombinácií prvkov, by sme mali vidieť aj zlepšujúci sa trend.
   Had je tajomné zviera a všetky národy sveta mu pripisujú osobitný význam, či už v dobrom alebo zlom zmysle: falošný ako had, jedovatý ako had, hada chovať na srdci- to je tá zlá, nepríjemná stránka. No na druhej strane je had v mnohých legendách a rozprávkach zakliatym princom, oceňuje sa jeho múdrosť. Podľa niektorých kultúr mať hada v dome prináša požehnanie a chráni pred chorobou a nešťastím. 
   Človek narodený v znamení hada býva obdivovaný ako múdry, ostrovtipný, rozhodný a príťažlivý tvor. Pokiaľ sa jedná o muža, väčšinou je šarmantný, citlivý a má príjemné správanie. Je taktiež múdry a má zmysel pre humor. Žena narodená v znamení hada je často pôvabná až krásna, čo jej neraz dopomáha k veľkému úspechu. Najväčším komplimentom zloženým žene v Japonsku je prirovnanie krásna ako had. V našej zemepisnej šírke by asi žiadna žena toto prirovnanie neprijala s veľkým nadšením...Had je intelektuál, rád filozofuje a má vynikajúcu intuíciu. Pokiaľ je rozhodnutý dosiahnuť svoj cieľ, bude neúprosne postupovať a rýchlo konať. Neznáša porážku a nevie prehrávať. Nadovšetko miluje peniaze, k človeku, ktorý sa ocitne v núdzi prejavuje síce súcit, je ochotný mu pomôcť radou i činom, no nikdy nie peniazmi. Svojho chránenca si vie privinúť pravým hadím inštinktom na hruď tak, že sa chudák nemôže pohnúť a dusí sa...Preto je vhodné dopredu zvážiť, či od hada prijmete pomoc. Had si nemusí robiť starosti s financiami, obvykle si peniaze ľahko zarobí, dobre ich investuje a nevydá ich. Obvykle sa riadi heslom,, čo je moje, to je moje ´´, preto sa na staré kolená z hada stáva často nepríjemný lakomec ( Stačí si len spomenúť na legendy o pokladoch strážených starým hadom...).
   Had je v láske žiarlivý a majetnícky, aj vtedy, keď už sám neľúbi. Svoju obeť si často privinie tak silno, až pokiaľ sa nedokáže ani pohnúť. To všetko robí ale len pre zábavu, pretože had je vo svojej podstate neverný, má sklon zahýbať, čím si veľmi komplikuje svoj život. Toto je jeho Achillova päta. Ak sa mu však podarí zvládnuť svoje sklony, prežije svoj život v harmónii a pokojnom rodinnom okruhu. Máva obvykle početnú rodinu, najmä ak si za partnera zvolí byvola alebo kohúta. Svini a tigrovi by sa mal vyhýbať. 
   Had potrebuje teplo a bezpečie, zima, mráz, dážď a búrka mu škodia. Had narodený v teplé letné poludnie bude oveľa šťastnejší ako had narodený za búrlivej zimnej noci. 
   V znamení hada sa narodili Ghandi, Koperník, Darwin, Dostojevskij, Sartre, Baudelaire, Audrey Hepburn, Grace kelly, Jacqueline Kennedy, Jan Werich, Václav Klaus.
   Aký teda bude rok 2013? Pripravte sa na množstvo meditovania, leňošenia a flirtovania, dokonca Vám hrozia aj drobné nevery. Je to aj rok múdrych politických rozhodnutí, nachádza kompromisy a riešenia pre väčšinu problémov.Tento rok je priaznivý tiež pre veľké objavy, učencov, vedcov a filozofov- nájdu podporu, úctu a uznanie. 
   Heslom tohto roku je: Udržať si rovnováhu a nestrácať energiu! Ak vôbec nerelaxujete, hrozí vám vyčerpanie. Je čas na odpočinok a uvedomiť si, že vy sami ste to, čo budete doživotne potrebovať. Je možné, že sa vám objaví alergia, tak ju nepodceňujte. Alergie majú pôvod i v tom, že na niečo, alebo niekoho ste alergickí psychicky. Vymazávanie starých spôsobov myslenia, mení váš vonkajší vzhľad, vytvára nový, krajší a zmyselnejší vzhľad. Očakáva sa vzrušujúci rok, ale nie nevyhnutne pre ľudí so slabým srdcom! Kardiovaskulárny systém môže priniesť problémy, najmä pre ľudí so sedavým zamestnaním. Sexualita je povýšená na novú úroveň a mnohí začnú i v tejto sfére viac experimentovať. Taktiež sa aspoň snažte obmedziť alkohol a cigarety. Záťaže budú i v obličkách, močovom mechúre a celom urologickom systéme. Venujte pozornosť aj bezpečnosti potravín a hygiene. Tak sa dá vyhnúť problémom s črevami a žalúdkom.
   I na pracoviskách bude emocionálne silný rok. Opatrnejšie a menej vážne. V prípade nutnosti sa vráťte o krok naspäť. Možno to nakoniec ani neostane také vážne, ako sa to v zložitej situácii vám mohlo zdať. Had je taký veľký mediátor, vie doviesť rozhádané strany k dohode. Má záujem, aby sa doriešili hlavne vzťahy. Ziskom tohto roku je obnoviť svoju energiu a načerpať vnútornú rovnováhu. Vyhnite sa práci nadčas alebo akékoľvek prekročenia, ktoré budú nasledovať s depresiou. Nechoďte v ničom príliš ďaleko ani príliš rýchlo. Tohtoročný vplyv prvku Vody bude spoločensky prospešný, upokojujúci a prispeje k rozjímaniu a medziľudským kontaktom. Pozor však na ostrý a útočný hadí jazyk.
Kariéra bude pre mnohých dôležitá natoľko, že sa rozhodnú pre štúdium. Nebude sa v nej však v tomto roku postupovať tak rýchlo, ako by chceli, pretože tento rok nie je o kariérnych ambíciách a výsledkoch z tvrdej práce, ale o diplomatických vyjednávaniach. Ak ste odhodlaní dostať to, čo chcete, aj keď budete musieť začať trochu pod vašu úroveň odbornej spôsobilosti, musíte sa o to zaujímať rýchlo. Umenie sa dostáva do popredia záujmu v mnohých kruhoch. Ľudia pracujúci s financiami, ako je bankovníctvo, obchodovanie alebo účtovníctvo, ich investície majú lepšiu príležitosť. Investície založené na možnom veľkom návrate a riskantné podnikanie sa neodporúčajú, hlavne nie Mačkám (Zajacom).
   V konečnom dôsledku platia pre hada všetky charakteristiky, ktoré sa mu prisudzujú- či už kladné alebo záporné. Múdrosť, priam jasnovidecká intuícia, pohotovosť, gracióznosť a pôvab. Ovláda umenie zvádzať, ale aj umenie získať a strážiť poklady: skrátka je rovnako hadom v Aeskulapovom znaku, ako aj hadom z raja... 
Prajeme Vám všetko dobré v roku Vodného hada !
MUDr. Katarína Svitková
   
Had obsahuje hlavne Oheň, ale aj Kov a Zem. Živel Vody roku 2013 a Oheň Hada sú elementy proti sebe. Preto väčšina ľudí, hlavne tí zo znamenia ohňa v čínskom horoskope, budú mať veľkú zmes dobrých aj zlých situácií. Farba vody je v čínskej astrológii čierna, preto je rok čierneho vodného Hada. Hada volali i malý Drak a je 6. v poradí čínskeho horoskopu. Šesť je párne číslo. Párne čísla predstavujú Yin, čiže ženský princíp.

Had však obsahuje veľa Ohňa a Kovu, čiže i mužského princípu Yang. Aj preto budú energie tohto roku veľmi zložité. Vodný Had je Oheň pod Vodou. Ak Oheň nie je váš obľúbený prvok, potom by ste mali udržiavať odstup od Ohňa v roku 2013. Vďaka tohoročnej dobre vyváženej kombinácií prvkov, by sme mali vidieť aj zlepšujúci sa trend.   Had je tajomné zviera a všetky národy sveta mu pripisujú osobitný význam, či už v dobrom alebo zlom zmysle: falošný ako had, jedovatý ako had, hada chovať na srdci- to je tá zlá, nepríjemná stránka. No na druhej strane je had v mnohých legendách a rozprávkach zakliatym princom, oceňuje sa jeho múdrosť. Podľa niektorých kultúr mať hada v dome prináša požehnanie a chráni pred chorobou a nešťastím.  

Človek narodený v znamení hada býva obdivovaný ako múdry, ostrovtipný, rozhodný a príťažlivý tvor. Pokiaľ sa jedná o muža, väčšinou je šarmantný, citlivý a má príjemné správanie. Je taktiež múdry a má zmysel pre humor. Žena narodená v znamení hada je často pôvabná až krásna, čo jej neraz dopomáha k veľkému úspechu. Najväčším komplimentom zloženým žene v Japonsku je prirovnanie krásna ako had. V našej zemepisnej šírke by asi žiadna žena toto prirovnanie neprijala s veľkým nadšením...

Had je intelektuál, rád filozofuje a má vynikajúcu intuíciu. Pokiaľ je rozhodnutý dosiahnuť svoj cieľ, bude neúprosne postupovať a rýchlo konať. Neznáša porážku a nevie prehrávať. Nadovšetko miluje peniaze, k človeku, ktorý sa ocitne v núdzi prejavuje síce súcit, je ochotný mu pomôcť radou i činom, no nikdy nie peniazmi. Svojho chránenca si vie privinúť pravým hadím inštinktom na hruď tak, že sa chudák nemôže pohnúť a dusí sa...Preto je vhodné dopredu zvážiť, či od hada prijmete pomoc.

Had si nemusí robiť starosti s financiami, obvykle si peniaze ľahko zarobí, dobre ich investuje a nevydá ich. Obvykle sa riadi heslom,, čo je moje, to je moje ´´, preto sa na staré kolená z hada stáva často nepríjemný lakomec ( Stačí si len spomenúť na legendy o pokladoch strážených starým hadom...).   

Had je v láske žiarlivý a majetnícky, aj vtedy, keď už sám neľúbi. Svoju obeť si často privinie tak silno, až pokiaľ sa nedokáže ani pohnúť. To všetko robí ale len pre zábavu, pretože had je vo svojej podstate neverný, má sklon zahýbať, čím si veľmi komplikuje svoj život. Toto je jeho Achillova päta. Ak sa mu však podarí zvládnuť svoje sklony, prežije svoj život v harmónii a pokojnom rodinnom okruhu. Máva obvykle početnú rodinu, najmä ak si za partnera zvolí byvola alebo kohúta. Svini a tigrovi by sa mal vyhýbať.    

Had potrebuje teplo a bezpečie, zima, mráz, dážď a búrka mu škodia. Had narodený v teplé letné poludnie bude oveľa šťastnejší ako had narodený za búrlivej zimnej noci.    V znamení hada sa narodili Ghandi, Koperník, Darwin, Dostojevskij, Sartre, Baudelaire, Audrey Hepburn, Grace kelly, Jacqueline Kennedy, Jan Werich, Václav Klaus.   

Aký teda bude rok 2013? Pripravte sa na množstvo meditovania, leňošenia a flirtovania, dokonca Vám hrozia aj drobné nevery. Je to aj rok múdrych politických rozhodnutí, nachádza kompromisy a riešenia pre väčšinu problémov. Tento rok je priaznivý tiež pre veľké objavy, učencov, vedcov a filozofov- nájdu podporu, úctu a uznanie.    

Heslom tohto roku je: Udržať si rovnováhu a nestrácať energiu! Ak vôbec nerelaxujete, hrozí vám vyčerpanie. Je čas na odpočinok a uvedomiť si, že vy sami ste to, čo budete doživotne potrebovať. Je možné, že sa vám objaví alergia, tak ju nepodceňujte. Alergie majú pôvod i v tom, že na niečo, alebo niekoho ste alergickí psychicky. Vymazávanie starých spôsobov myslenia, mení váš vonkajší vzhľad, vytvára nový, krajší a zmyselnejší vzhľad. Očakáva sa vzrušujúci rok, ale nie nevyhnutne pre ľudí so slabým srdcom! Kardiovaskulárny systém môže priniesť problémy, najmä pre ľudí so sedavým zamestnaním. Sexualita je povýšená na novú úroveň a mnohí začnú i v tejto sfére viac experimentovať. Taktiež sa aspoň snažte obmedziť alkohol a cigarety. Záťaže budú i v obličkách, močovom mechúre a celom urologickom systéme. Venujte pozornosť aj bezpečnosti potravín a hygiene. Tak sa dá vyhnúť problémom s črevami a žalúdkom.   

I na pracoviskách bude emocionálne silný rok. Opatrnejšie a menej vážne. V prípade nutnosti sa vráťte o krok naspäť. Možno to nakoniec ani neostane také vážne, ako sa to v zložitej situácii vám mohlo zdať. Had je taký veľký mediátor, vie doviesť rozhádané strany k dohode. Má záujem, aby sa doriešili hlavne vzťahy. Ziskom tohto roku je obnoviť svoju energiu a načerpať vnútornú rovnováhu. Vyhnite sa práci nadčas alebo akékoľvek prekročenia, ktoré budú nasledovať s depresiou. Nechoďte v ničom príliš ďaleko ani príliš rýchlo. Tohtoročný vplyv prvku Vody bude spoločensky prospešný, upokojujúci a prispeje k rozjímaniu a medziľudským kontaktom. Pozor však na ostrý a útočný hadí jazyk.

Kariéra bude pre mnohých dôležitá natoľko, že sa rozhodnú pre štúdium. Nebude sa v nej však v tomto roku postupovať tak rýchlo, ako by chceli, pretože tento rok nie je o kariérnych ambíciách a výsledkoch z tvrdej práce, ale o diplomatických vyjednávaniach. Ak ste odhodlaní dostať to, čo chcete, aj keď budete musieť začať trochu pod vašu úroveň odbornej spôsobilosti, musíte sa o to zaujímať rýchlo. Umenie sa dostáva do popredia záujmu v mnohých kruhoch. Ľudia pracujúci s financiami, ako je bankovníctvo, obchodovanie alebo účtovníctvo, ich investície majú lepšiu príležitosť. Investície založené na možnom veľkom návrate a riskantné podnikanie sa neodporúčajú, hlavne nie Mačkám (Zajacom).   

V konečnom dôsledku platia pre hada všetky charakteristiky, ktoré sa mu prisudzujú- či už kladné alebo záporné. Múdrosť, priam jasnovidecká intuícia, pohotovosť, gracióznosť a pôvab. Ovláda umenie zvádzať, ale aj umenie získať a strážiť poklady: skrátka je rovnako hadom v Aeskulapovom znaku, ako aj hadom z raja... 

Prajeme Vám všetko dobré v roku Vodného hada !
MUDr. Katarína Svitková