Rok dreveného koňa

Rok dreveného koňa sa začína 31.1.2014 a končí 18.2.2015. V Čínskom zvieratníku je kôň spájaný s ohnivým elementom, červenou farbou, juhom a jangovovu energiou.

Rok je vhodný aj na svadby. Nakoľko sú však ale drevo a oheň  silné elementy, pričom zemský element absentuje, predpokladá sa, že rok 2014 bude nepokojný a prinesie neočakávané konflikty. Drevo vytvára veľmi silný oheň, takže voda bude v nerovnováhe. Silný oheň taktiež spôsobí, že niektoré udalosti sa nafúknu, prichádzajú veľké príležitosti alebo ponuky,....no často sa veci nezrealizujú. Tento rok  bude priať politickému, spoločenskému ale aj športovému dianiu. Profitovať z pozitívneho vplyvu budú nielen učitelia, študenti a spisovatelia, ale aj podnikatelia a kariérne zameraní ľudia. 
    Po čínsky sa nazýva kôň MA, má v sebe skrytý potenciál. Koňa spoznáte podľa rýchlosti, neustále sa ponáhľa a je zo všetkého nervózny. Kôň je nezávislým a sebaistým, býva ústretový jednak aj ku svojim starým priateľom, ale aj ku novým známym. Má rád spoločnosť, je vynikajúcim rečníkom, jeho slová majú význam, sú duchaplné. Obľubuje, keď niekto oceňuje jeho schopnosti, dokonca mu nevadia ani lichôtky, naopak mu vyhovujú a oceňuje ich. Je veľmi vrúcnym, čo mu pomáha získať veľa priateľov, pretože jeho vrúcnosť je nenútená a nepredstieraná.  Ľudia z jeho okolia sa mu radi a často zveria so svojimi trápeniami a problémami, kôň dokáže všetky ich sťažnosti vypočuť, zaujíma sa o ich pocity a názory. Jeho problém je však to, že málokedy niečo z toho udrží v tajnosti, nemá to však podtón zlého úmyslu alebo pomstychtivosti, len sa nedokáže dostatočne ovládnuť. Podobná situácia nastáva vtedy, keď ho niečo začne zaujímať a nadchne sa pre nový plán. Vtedy je taký nedočkavý, že môže nevedomky uraziť ostatných alebo prekaziť ich dôležité plány.
Veľmi často sa nechá unášať novými nápadmi a fascinuje ho výnimočnosť konkrétneho okamihu, má nutkanie ihneď svoje predstavy realizovať. Jeho nadmierna impulzívnosť  však môže spôsobiť nebezpečenstvo, ak plán vopred nie je dostatočne premyslený. Ak výsledky jeho snahy neprinesú želané ovocie, vrhá sa do realizácie iného projektu a nadšený opätovne novou predstavou sa opäť vydáva za svojim cieľom. Úzkosť v ňom vzbudzujú myšlienky na prípadný neúspech alebo ťažké prekonávanie prekážok, preto sa netrápi pochmúrnymi predstavami ale radšej zmení svoj kurz a smerovanie a svoju energiu upriami na nový cieľ. Jeho podnikavosť a impulzívnosť môžu byť pre neho nápomocné, odhaľujú mu nové možnosti a príležitosti, avšak môžu byť aj príčinou jeho neúspechu. Je vždy pripravený pomôcť dobre mienenou radou, no hoci pôsobí navonok presvedčivo, vo vnútri nie je až takým sebaistým a bezstarostným. Tí, ktorí ho dostatočne dobre poznajú vedia však tieto veci podvedome vycítiť a poskytnú mu dostatočnú istou a oporu. Miluje spoločnosť, koncerty, prehliadky. Má dobrý vkus a je mnohostranný. Kôň je známy zdolávaním prekážok. Je sympatický a vie pekne lichotiť, považujú ho za rodeného rečníka. Je síce obratný, vášnivý, ctižiadostivý, ale nepatrí medzi tých najempatickejších. Kôň vie obracať a veľmi dobre investovať finančné prostriedky. Kôň je rád nezávislý, už v nízkom veku opúšťa svoje rodičovské hniezdo.
Pri znamení koňa sa veľmi špecificky stretávame s tzv. ohnivým koňom, ktorý sa rodí raz za šesťdesiat rokov. Jeho charakterové vlastnosti sú obdobné ako u dreveného  koňa, avšak sú ešte zosilnené. Je teda ešte usilovnejší, ešte šikovnejší, pracovitejší, nadanejší, ale naopak aj egoistickejší, vášnivejší, bezohľadnejší atď. Svojou neskrotnou divokosťou môže spôsobiť až nešťastie. Na ohnivého koňa sa názory odlišujú- jedna strana zastáva názor, že ohnivý kôň prináša väčšie požehnanie ako klasický kôň, druhá tvrdí, že naopak ohnivý kôň prináša nešťastie. Toto však nie je podložené žiadnymi relevantnými dôkazmi, isté je, že život ohnivého koňa je nebezpečnejší, plnší a neobyčajnejší ako život obyčajného koňa. Jeho osud však závisí aj na dostatočnom ovládnutí jeho temperamentu- od toho závisí, či ho čaká veľká sláva, alebo veľká hanba.
   
   Prajeme Vám úspešný rok 2014, plný zdravia, šťastia, lásky a pracovných úspechov. 
V roku 2014 budú všetky znamenia ovplyvnené v oblasti romantiky a vzdelania, čo prináša šťastie v partnerských vzťahoch, harmonické vzťahy v rodine. Nezadaní majú tento rok šancu nájsť lásku. Rok je vhodný aj na svadby. Nakoľko sú však ale drevo a oheň  silné elementy, pričom zemský element absentuje, predpokladá sa, že rok 2014 bude nepokojný a prinesie neočakávané konflikty. Drevo vytvára veľmi silný oheň, takže voda bude v nerovnováhe. Silný oheň taktiež spôsobí, že niektoré udalosti sa nafúknu, prichádzajú veľké príležitosti alebo ponuky,.... no často sa veci nezrealizujú. Tento rok  bude priať politickému, spoločenskému ale aj športovému dianiu.

Profitovať z pozitívneho vplyvu budú nielen učitelia, študenti a spisovatelia, ale aj podnikatelia a kariérne zameraní ľudia.     Po čínsky sa nazýva kôň MA, má v sebe skrytý potenciál. Koňa spoznáte podľa rýchlosti, neustále sa ponáhľa a je zo všetkého nervózny. Kôň je nezávislým a sebaistým, býva ústretový jednak aj ku svojim starým priateľom, ale aj ku novým známym. Má rád spoločnosť, je vynikajúcim rečníkom, jeho slová majú význam, sú duchaplné. Obľubuje, keď niekto oceňuje jeho schopnosti, dokonca mu nevadia ani lichôtky, naopak mu vyhovujú a oceňuje ich. Je veľmi vrúcnym, čo mu pomáha získať veľa priateľov, pretože jeho vrúcnosť je nenútená a nepredstieraná.  Ľudia z jeho okolia sa mu radi a často zveria so svojimi trápeniami a problémami, kôň dokáže všetky ich sťažnosti vypočuť, zaujíma sa o ich pocity a názory. Jeho problém je však to, že málokedy niečo z toho udrží v tajnosti, nemá to však podtón zlého úmyslu alebo pomstychtivosti, len sa nedokáže dostatočne ovládnuť. Podobná situácia nastáva vtedy, keď ho niečo začne zaujímať a nadchne sa pre nový plán. Vtedy je taký nedočkavý, že môže nevedomky uraziť ostatných alebo prekaziť ich dôležité plány.Veľmi často sa nechá unášať novými nápadmi a fascinuje ho výnimočnosť konkrétneho okamihu, má nutkanie ihneď svoje predstavy realizovať. Jeho nadmierna impulzívnosť  však môže spôsobiť nebezpečenstvo, ak plán vopred nie je dostatočne premyslený. Ak výsledky jeho snahy neprinesú želané ovocie, vrhá sa do realizácie iného projektu a nadšený opätovne novou predstavou sa opäť vydáva za svojim cieľom. Úzkosť v ňom vzbudzujú myšlienky na prípadný neúspech alebo ťažké prekonávanie prekážok, preto sa netrápi pochmúrnymi predstavami ale radšej zmení svoj kurz a smerovanie a svoju energiu upriami na nový cieľ. Jeho podnikavosť a impulzívnosť môžu byť pre neho nápomocné, odhaľujú mu nové možnosti a príležitosti, avšak môžu byť aj príčinou jeho neúspechu. Je vždy pripravený pomôcť dobre mienenou radou, no hoci pôsobí navonok presvedčivo, vo vnútri nie je až takým sebaistým a bezstarostným. Tí, ktorí ho dostatočne dobre poznajú vedia však tieto veci podvedome vycítiť a poskytnú mu dostatočnú istou a oporu.

Miluje spoločnosť, koncerty, prehliadky. Má dobrý vkus a je mnohostranný. Kôň je známy zdolávaním prekážok. Je sympatický a vie pekne lichotiť, považujú ho za rodeného rečníka. Je síce obratný, vášnivý, ctižiadostivý, ale nepatrí medzi tých najempatickejších. Kôň vie obracať a veľmi dobre investovať finančné prostriedky. Kôň je rád nezávislý, už v nízkom veku opúšťa svoje rodičovské hniezdo.Pri znamení koňa sa veľmi špecificky stretávame s tzv. ohnivým koňom, ktorý sa rodí raz za šesťdesiat rokov. Jeho charakterové vlastnosti sú obdobné ako u dreveného  koňa, avšak sú ešte zosilnené. Je teda ešte usilovnejší, ešte šikovnejší, pracovitejší, nadanejší, ale naopak aj egoistickejší, vášnivejší, bezohľadnejší atď.

Svojou neskrotnou divokosťou môže spôsobiť až nešťastie. Na ohnivého koňa sa názory odlišujú- jedna strana zastáva názor, že ohnivý kôň prináša väčšie požehnanie ako klasický kôň, druhá tvrdí, že naopak ohnivý kôň prináša nešťastie. Toto však nie je podložené žiadnymi relevantnými dôkazmi, isté je, že život ohnivého koňa je nebezpečnejší, plnší a neobyčajnejší ako život obyčajného koňa. Jeho osud však závisí aj na dostatočnom ovládnutí jeho temperamentu- od toho závisí, či ho čaká veľká sláva, alebo veľká hanba.

Prajeme Vám úspešný rok 2014, plný zdravia, šťastia, lásky a pracovných úspechov.